Forma studiów: niestacjonarne (zaoczne)
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
I termin: 25-26 września 2023 r.
II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie):
27-28 września 2023 r.
PUNKT REKRUTACYJNY JEST CZYNNY
OD 6 CZERWCA 2023 R. DO 30 WRZEŚNIA 2023 R.
GODZINY OTWARCIA 09:00-14:00
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa, Budynek C, parter
tel. 022/ 55 34 100
email: rekrutacja@wz.uw.edu.pl
- Dokumenty wymagane od kandydatów zakwalifikowanych na studia, będą przyjmowane w formie papierowej, w terminach podanych w systemie IRK. Szczegóły organizacji przyjmowania dokumentów zostaną przekazane kandydatom, poprzez system IRK.
Dokumenty wymagane od osób zakwalifikowanych na studia magisterskie niestacjonarne:
- oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych: dyplomu magistra albo dyplomu licencjata albo dyplomu inżyniera albo dyplomu równorzędnego wydanego za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,
- suplement do dyplomu lub potwierdzony program odbytych studiów, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,
- ankieta osobowa zawierająca zdjęcie kandydata, wydrukowana z osobistego konta rejestracyjnego w systemie IRK i podpisana przez kandydata,
- oświadczenie o zapoznaniu się z treścią wzoru umowy o odpłatności za usługi edukacyjne na Uniwersytecie Warszawskim,
- podanie o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS), wydrukowane po wprowadzeniu przez kandydata na osobiste konto rejestracyjne jego fotografii w formacie elektronicznym – w przypadku kandydatów nieposiadających ELS UW,
UWAGA: fotografia musi być wprowadzona do systemi IRK w odpowiednim formacie - wymogi publikowane są w systemie IRK. Zdjęcie musi być następnie zaakceptowane przez Komisję Rekrutacyjną, prosimy więc o wgrywanie zdjęć do systemu jak najszybciej. Zdjęcia nie spełniające warunków podanych w systemie IRK będą odrzucane a wydruk dokumentów przez kandydata, nie będzie możliwy.
-
dowód uiszczenia opłaty za ELS (22 zł) – w przypadku kandydatów nieposiadających ELS (numer konta do wpłaty); kandydaci będący studentami UW, posiadający ELS UW, nie wyrabiają drugiej legitymacji,
-
deklaracja płatności za studia,
- w przypadku składania dokumentów za kandydata przez osoby trzecie, należy przedstawić upoważnienie (imienne) dla osoby składającej dokumenty (wzór upoważnienia),
UWAGA! Dokument nie upoważnia do składania podpisów w imieniu kandydata. Dokumenty wydrukowane z osobistego konta rejestracyjnego w IRK muszą być podpisane osobiście, przez kandydata.
Cudzoziemcy – dodatkowo:
- potwierdzenie legalizacji pobytu w przypadku cudzoziemców przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- dokument potwierdzający uprawnienia do podjęcia studiów bez odpłatności (więcej informacji na ten temat).
Od kandydatów legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wydanym za granicą, dodatkowo:
- poświadczenie dyplomu ukończenia studiów wyższych w formie legalizacji lub apostille, (więcej informacji na ten temat),
- tłumaczenie przysięgłe na język polski dyplomu ukończenia studiów wyższych, legalizacji lub apostille (jeśli zostało sporządzone w języku obcym) albo – w przypadku tłumaczenia za granicą innego niż przysięgłe – tłumaczenie zalegalizowane w polskiej placówce dyplomatycznej (więcej informacji na ten temat),
- zaświadczenie o nostryfikacji dyplomu ukończenia studiów wyższych, jeśli dokument podlega obowiązkowi nostryfikacji (więcej informacji na ten temat),
- zaświadczenie potwierdzające, iż uzyskany dyplom ukończenia studiów wyższych uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe lub kontynuowania kształcenia w każdym typie szkoły wyższej w systemie edukacji, w którym działa instytucja wydająca dokument, z tłumaczeniem na język polski.
Wzór zaświadczenia – do pobrania tutaj. Uwaga: wypełnione zaświadczenie należy przetłumaczyć na język polski.
- dokument poświadczający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2 (zgodny z ogólnymi wymogami określonymi w uchwale rekrutacyjnej).
- Kandydaci podejmujący studia na zasadach innych niż obywatele polscy składają również deklarację płatności za studia
Dodatkowe informacje dla obcokrajowców
Opis postępowania kwalifikacyjnego
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby z dyplomem licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędnym.
Kandydaci są przyjmowani na studia na podstawie średniej arytmetycznej wyliczonej z:
- końcowej oceny z dyplomu ukończenia studiów wyższych,
- średniej ocen z toku studiów.
W postępowaniu kwalifikacyjnym tworzy się listę rankingową sporządzoną w oparciu o uzyskaną końcową ocenę według powyższych kryteriów.
Potwierdzenie kompetencji do odbywania studiów w języku polskim
Kandydaci z dyplomem zagranicznym zobowiązani są przedstawić dokument poświadczający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2 (zgodny z ogólnymi wymogami określonymi w uchwale rekrutacyjnej). Kandydaci, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego, przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego oceniona zostanie umiejętność czytania i rozumienia tekstu oraz umiejętność formułowania wypowiedzi w języku polskim.
Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca znajomość języka polskiego zostanie przeprowadzona w oparciu o treść artykułów z części ekonomicznej dziennika „Rzeczpospolita”.
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania z rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego: 5.
Liczba punktów konieczna do uznania rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego za zdaną: 3.
Punktacja z rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej znajomość języka polskiego nie jest wliczana do punktacji końcowej.
Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata): 25 lipca 2023 r.
Zasady kwalifikacji na studia w trybie przeniesienia (rekrutacja w tym trybie dotyczy wyłącznie kandydatów studiujących w uczelniach innych, niż UW):
- Studenci innych uczelni, starający się o przyjęcie na studia, na Wydziale Zarządzania UW, na zasadzie przeniesienia, muszą mieć zaliczony co najmniej pierwszy rok studiów magisterskich, na kierunku Finanse, Rachunkowość, Ekonomia.
- W trakcie postępowania kwalifikacyjnego zostanie sporządzona lista rankingowa obejmująca osoby z najwyższą średnią z toku studiów.
- Studenci przyjęci na Wydział Zarządzania będą zobowiązani do uzupełnienia różnic programowych.
- Studenci chcący podjąć studia w trybie przeniesienia, powinni zarejestrować się w systemie IRK i wgrać do sytemu następujące dokumenty:
- zaświadczenie o ukończeniu co najmniej 1. roku studiów w roku akademickim 2022/23, w uczelni innej niż UW,
- kartę przebiegu studiów,
- zaświadczenie o wysokości średniej z ocen, z dotychczasowego toku studiów,
- dokument potwierdzający rozliczenie Studenta z poprzednią uczelnią.
Postępowanie rekrutacyjne kandydatów na studia, w trybie przeniesienia z innej uczelni:
- Rejestracja na studia w trybie przeniesienia. UWAGA: rejestracja odbywa się w systemie IRK, w części dotyczącej przeniesienia z innej uczelni a nie w części dotyczacej rekrutacji otwartej. Po kliknięciu w ten link zarejestruj się na studia w trybie przeniesienia z innej uczelni niż UW!
- Wgranie do systemu IRK wymaganych w rekrutacji, następujących dokumentów:
- zaświadczenie o ukończeniu co najmniej 1. roku studiów w roku akademickim 2022/23, w uczelni innej niż UW,
- karta przebiegu studiów,
- zaświadczenie o wysokości średniej z ocen, z dotychczasowego toku studiów,
- dokument potwierdzający rozliczenie Studenta z poprzednią uczelnią.
3. Sprawdzenie wyników rekrutacji oraz przeczytanie komunikatów od Komisji Rekrutacyjnej WZ UW, znajdujących się na indywidualnym koncie kandydata w systemie IRK.
4. Złożenie kompletu wymaganych dokumentów w dziekanacie studiów. Wymagane dokumenty to:
- zaświadczenie o ukończeniu co najmniej 1. roku studiów w roku akademickim 2022/23, w uczelni innej niż UW,
- karta przebiegu studiów,
- zaświadczenie o wysokości średniej z ocen, z dotychczasowego toku studiów,
- dokument potwierdzający rozliczenie Studenta z poprzednią uczelnią,
- wszystkie pozostałe dokumenty wymagane od kandydatów zakwalifikowanych na studia.
UWAGA: opłaty za studia w roku akademickim 2023/2024
Opłaty za studia zaoczne (za rok studiów)
Płatność jednorazowa
|
Płatność w dwóch ratach
|
Płatność w czterech ratach
|
9 900 zł
|
5 200 zł
5 200 zł
|
2 700 zł
2 700 zł
2 700 zł
2 700 zł
|
-
Wpłata czesnego jest wnoszona na indywidualny nr konta bankowego, nadany w Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów (USOS).
-
Indywidualny nr konta bankowego jest udostępniany w chwili przyjęcia kandydata na studia na Wydziale Zarządzania UW, na stronie internetowej: https://usosweb.uw.edu.pl
-
Tytuł wpłaty: czesne za studia, imię i nazwisko studenta, rok studiów, Zarządzanie finansami i rachunkowość, licencjat, zaoczne.